Завітайте до нашого Facebook та на YouTube канал
Історія школи
Школа в Комарі існувала не пізніше 60-70-х рр. 19в. Школа була церковно-парафіяльною, але, хоча в ній читався Закон Божий і викладали його священики церкви СВ. Марини, доступною школа була практично для всіх верств населення села. Особливо велика кількість учнів в школі доводилося на рубіж 19 і 20 ст. , коли населення села доходило до 3,5 тис. чоловік. Зростання населення в селі не в останню чергу була пов'язана з будівництвом нової кам'яної церкви на місці старої дерев'яної, яка згоріла в кінці 60 або на початку 70-х рр. 19 століття.
Викладачі в школі, в т. ч. священнослужителі, були людьми прогресивно налаштовані і відданими своїй роботі.
У 1884р. було споруджено будинок 4-х річної школи. У 1890р. у школі вже вчилися 4 паралельних перші класи. У числі вчителів був священик Кирило Теміров.
У 1908р. У Комарі була відкрита друга школа.
В 1919р. було відкрито вище початкове училище, утворене в 1920 р. в 7-ми річну школу.
В 1929р. поряд з діючою російською школою в селі була відкрита школа з викладанням на урумські мові. Директором останньої школи був Васильків Петро Федорович, її першими вчителями були Левтеров П.І., Юр'єва Е.Л., Коваленко І.В, Баліоз Г.Б, Папунова О.М та ін.
У 20-30-і рр. 20 в. на ряду з російсько-мовною школою була відкрита греко-татарська школа.
У другій половині 30-х р. на її місці була відкрита україномовна школа. Таким чином в 30-х р в селі діяли школи з 3-ма мовами навчання: російською, українською (греко-татарською).
У зв'язку з репресіями 30-х років проти греків в 1938р. урумська школа була закрита. На її основі була створена російська школа, а російська стала українською, а потім в цьому ж році обидві школи були об'єднані в одну середню школу з російською мовою викладання. Заняття йшли до 8 жовтня 1941р. Комар захопили німці і заняття, по суті, були перервані-дітей вчили тільки писати, рахувати і читати.
У 1943р. після звільнення від німців в середній школі відновилися заняття.
У 1950р. був перший випуск цієї школи.
В Комарскій школі вперше в Україні з 1990 р. викладається новогрецька мова, як іноземна. Це виявилося можливим в результаті бажання батьків, школярів і завдяки великій організаційній та навчально-методичної роботи тодішнього голови сільської Ради В.І. Алчіева, голови товариства греків, нині голова. Приазовського еллінічеського центру професора С.А Калоерова, колишнього відповідального секретаря, нині голови Великоновосілківського районного товариства греків Г.Н. Чердаклі. Першим учителем новогрецької мови став Т.І. Хара.